7 жовтня – Всесвітній день метрополій/агломерацій

Офіційно цей день у світі відзначають відносно нещодавно. Хоча розвинуті країни вже давно живуть за принципами агломерацій.

Україна обрала агломераційний, а отже європейський шлях розвитку 10 років тому, коли було розпочато реформу децентралізації. Для місцевого самоврядування це стало чимось на зразок перезавантаження. А ще вимогою часу. Бо більшість українських міст і так вже працювали за принципом агломерацій. За даними соціології, яку проводили за сприяння Ради Європи у 2022-2023 роках, близько ста тисяч людей із сусідніх населених пунктів їздять до Львова на роботу.

Торік вже офіційно було створено асоціацію «Львівська агломерація». Вона стала другою в Україні та першою, яка за підтримки Ради Європи, розробила Стратегію розвитку. Нині асоціація готується до першого міжнародного форуму, який відбудеться за кілька тижнів – 17-18 жовтня.

«Дехто вважає, що агломерація чи метрополія – це приєднання навколишніх населених пунктів до великого міста. Насправді ситуація є протилежною – це можливість вибудувати «малим» громадам рівноправну та взаємовигідну співпрацю без загрози поглинання з боку «великої». Маючи формулу добровільного об’єднання громад навколо Львівської ОТГ, можна претендувати на статус міжнародного мегаполісу із високим інвестиційним потенціалом для транснаціональних компаній , – наголосив виконавчий директор асоціації «Львівська агломерація» Роман Кізима.

Попередня У Львівській агломерації  спільно створюють краєзнавчий атляс: долучитися може кожен мешканець

Cайт розроблено в рамках проєкту “Зміцнення доброго демократичного врядування у Львівській агломерації”, що впроваджується Асоціацією “Львівська агломерація” за грантової підтримки Ради Європи у межах Програми “Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні”.

© 2024 “Львівська агломерація” – місцева асоціація органів місцевого самоврядування